רקע על סנפלינג במערת קשת:

מערת קשת נמצאת על הרכס הצפוני של נחל בצת, אשר נמצא ברמת אדמית שבגליל המערבי. המערה היא קשת ענקית תלויה ותהום פעורה תחתיה,בתחתית מערת קשת ניתן לראות שפני סלע רבים המגיחים ממאורותיהם . בעבר מערת קשת הייתה סגורה מכל עבריה, אלא שתהפוכות גיאולוגיות חשפו את פתחה הדרומי. ההתמוטטות פערה את תקרתה ונותרה קשת סלע מרהיבה. המערה נמצאת בתחום שמורת הטבע של נחל בצת שמתחיל בהר מגור שבגבול לבנון , ממשיך לבקעת שפע ומשם לכיוון הים, כאשר נחל נמר מתנקז אליו מצפון ונחל שרך מתנקז אליו מדרום. החורש בסביבת מערת קשת הוא צפוף וירוק , בין סוגי החורש ניתן למצוא :אלון מצוי, אלה ארץ ישראלית, חרוב ועצי זית רבים. באזור הסובב את המערה ניתן למצוא את מערת שרך- מערת נטיפים מריבה שאורכה כ-200 מ' ואת מערת נמר- מערת נטיפים מהממת בעלת שלושה מפלסים שקיבלה את שמה מכיוון שבעבר היו הרבה נמרים באזור עד שנות ה-60.

גובה הגלישה:

50-30 מטרים משני צדי הקשת
תחילה גולשים גלישה חיובית של 2 מטרים ( כאשר הרגליים נוגעות בסלע) , לאחר מכן הגלישה היא שלילית (הרגליים באוויר ואתם יורדים בעזרת שחרור איטי של החבל שאתם אוחזים בו)

לו"ז משוער ל-10 משתתפים:

שעה וחצי עד שעתיים מתחילת הפעילות

צור קשר וקבל הצעת מחיר

מה כולל טיול הסנפלינג במערת קשת?

1. מדריכי סנפלינג מוסמכים
2. ציוד גלישה מתאים
3. ביטוח
4. תה צמחים

מה להביא:

1. נעליים נוחות להליכה וסגורות (לא קרוקס)
2. כובע
3. שלושה ליטרים של מים למשתתף

דרגת קושי:

1. דרגת קושי גלישה – קלה
2. דרגת קושי הליכה – קשה
לאחר גלישת סנפלינג של 40 מ' אתם מגיעים לאמצע המערה ולא לתחתית שלה. משם עליכם לרדת במשנה זהירות עוד כ-20 מ' תלולים עד ליציאה השמאלית מהמערה (מסומן בשחור).
לאחר שתפנו שמאלה ותצאו מהמערה, תמשיכו עוד כ-100 מ' עד שתגיעו למעבר צר (5 מ') בו השמורה התקינה כבל ברזל לבטיחות, עליכם לעבור בזהירות כאשר שתי הידיים אוחזות בכבל.
לאחר המעבר יש ללכת במגמת עלייה עוד כ-500 מ' (מסומן בשחור) עד שהשביל יתחיל לסטות שמאלה ומשם ייקח אתכם בתלילות עוד כ-100 מ' (מסומן שחור) עד שתגיעו לגדר בקר.
כאשר הגדר מולכם , תבחינו במעבר בקר מצד שמאל שלכם, תעברו את המעבר בקר ואז תוכלו להמשיך בשתי דרכים. דרך אחת לפנות ימינה לסימון הכחול (בשילוט רשום-"לחניון אדמית )
ואז תמשיכו כ-100 מ' עד לחניון בו חניתם את הרכבים. הדרך השנייה היא להמשיך ישר בסימון האדום (בשילוט רשום- "למערת קשת" ) ואז ללכת כ-600 מ' עד שתגיעו חזרה למקום בו
התחלתם את הגלישה.
זמן ההליכה של המסלול (לא כולל גלישת הסנפלינג) הוא כ-30 דקות לאנשים בוגרים . למשפחות עם ילדים זמן המסלול הוא בין 45 דקות לשעה מכיוון שהילדים עושים הרבה הפסקות בדרך.

 

דרכי הגעה למערת קשת:

דרכי הגעה: הגישה למסלול היא מכביש הצפון(מס' 899), כביש שלומי -סאסא, בקילומטר 6.7 נפנה צפונה בכביש מתפתל המטפס אל רמת אדמית, 2.5 קילומטר מתחילת העלייה נגיע לרחבת חנייה ושם נחנה.
מהרחבה יוצא שביל המסומן באדום ועליו שילוט "למערת קשת", הולכים עליו 5 דקות ומגיעים למערה.

 • סנפלינג משפחתי

 • סנפלינג במערת קשת בזוגות

 • סנפלינג אקסטרים במערת קשת

 • סנפלינג באוויר

 • מערת קשת

 • סנפלינג בקשת

 • סנפלינג לילדים במערת קשת

 • סנפלינג לקבוצות במערת קשת

 • סנפלינג במערת קשת

 • סנפלינג אתגרי במערת קשת

 • גלישה באוויר